11 квітня Український кризовий медіа-центр провів прес-конференцію, у якій взяли участь представники різних громадських організацій, у тому числі "Прямої дії".
На прес-конференції було підсвічено багато значущих проблем нової реформи, зокрема активіст "Прямої дії" наголосив, що найбільш проблемними аспектами документу є обсяги держзамовлення, стипендії та питання працевлаштування:
Міністерство освіти відмовилось від норм, закріплених у діючому законодавству, а це означає, що держзамовлення може зменшуватись довільно і немає ніяких гарантій, що воно взагалі буде збережено.
Також були висловлені побоювання, що від грантової реформи в першу чергу постраждають вразливі групи абітурієнтів, зокрема дітей із малозабезпечених родин і ВПО, оскільки їм буде не до снаги сплачувати за навчання. Окрім того, соціяльні стипендії надаватимуться лише якщо це необхідно за майновим станом сім'ї, критерій визначення якого наразі чітко не встановлений, через що ВПО не можуть знати чи отримуватимуть вони ці стипендії. До того ж законопроєкт пропонує скасувати гарантію вступникам з ТОТ на отримання стипендій для підготовчих курсів до університету попри те, що вступникам з ТОТ складніше готуватися до ЗНО/НМТ з української мови та історії, оскільки на ТОТ ці предмети не викладаються, а українські ресурси блокують окупанти, тож підготовчі курси для багатьох із них є дуже важливими.
У підсумку прес-конференції було наголошено на тому, що необхідно відкласти законопроєкт задля проведення подальших досліджень, опитувань і консультацій з університетами та профільними міністерствами.