Під час цих літніх канікул Київрада підготувала школярам несподіванку: проїзд у громадському транспорті став для них платний. Таким чином, уперше за ввесь час, учні столичних шкіл перестали мати можливість безкоштовно переміщатися містом.
«З 1 липня до 31 серпня, фактично на час літніх канікул, як і в більшості українських міст, проїзд для учнів платний. Водночас на електронний учнівський квиток можна придбати проїзний на місяць або на другу половину місяця зі знижкою у 75%», – каже заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
Школярі – яким би сюрпризом це не здавалося для можновладців – не є повнолітніми, а отже, не мають власних заробітків і залежать від фінансової підтримки батьків або опікунів. Призначення плати за проїзд для учнів (навіть зі знижкою) кладе на батьківські плечі додаткові фінансові обтяження, які можуть бути болючими для родин із низьким доходом. Цей удар є особливо відчутним під час війни.
Говорячи про безплатний проїзд для учнів, ми говоримо про справедливіший доступ до освіти. Під час навчального року батьки можуть не хвилюватися про витрати на дорогу до школи для своїх дітей: кожна дитина, незалежно від фінансового положення сім’ї, без перешкод дістанеться навчального закладу. Разом з тим, під час канікул, для цілої низки школярів освітній процес триває: чимало дітлахів відвідують художні й музичні школи, спортивні секції, різні гуртки – цебто, продовжують здобувати освіту
Ми переконані, що платний проїзд для школярів має бути скасований: не лише у Києві, а й у всіх українських містах. Безкоштовний проїзд забезпечує для школярства рівні можливості здобуття освіти, незалежно від фінансового стану родин.
Освіта – право, а не привілей!