🌹 8 березня 1857 року в місті Нью-Йорк відбувся робітничий страйк. Американські текстильниці вимагали рівну з чоловіками оплату праці, обмеження робочого дня до 10 годин і покращення умов праці. Хоча на той момент страйк не призвів до жодних результатів, демонстрації за жіночі права в цю дату стали традицією.
♀ У всьому світі 8 березня проходять марші й акції протесту, присвячені боротьбі за права жінок, зокрема в закладах освіти. В Україні останніми роками звучать голоси проти святкування Міжнародного дня боротьби за права жінок, асоціюючи його із країнами колишнього соцтабору.
✊ Радянський рудимент — це 8 березня, на яке жінкам дарують квіти та бажають бути прикрасою колективу. Радянська бюрократія деполітизувала цю дату, а не винайшла її. Тоталітаризм виникає не внаслідок ідеологізації народу, а навпаки, шляхом деполітизації. Боротися проти капіталізму й інших форм пригноблення означає знову радикалізувати 8 березня, а не відмовлятися від нього.
🚩 Наше восьме березня — це не восьме березня квітів, краси та весни. Для нас Міжнародний день боротьби за права жінок — це день боротьби Емми Гольдман, Клари Цеткін і Лесі Українки, жінок «Союзу українок», французьких студенток Травня 68-ого, радикалок із «Rote Zora», іранських революціонерок і відважних захисниць сьогодні у лавах ЗСУ.
👩🎓 Ми, студентки й студенти незалежної студентської профспілки «Пряма дія», у цей день хочемо звернути увагу на необхідність боротьби у будь-яких умовах, протидіяти сексизму та домаганням у наших ЗВО. Ми не закликаємо, а вимагаємо дотримання прав жінок у навчальних закладах, відсторонення від навчального процесу викладачів, ректорів й інших представників адміністрації, які поширюють культуру ненависті, домагаються до студенток та працівниць, насаджують консервативні цінності тощо.
Наше 8 березня — 8 березня у боротьбі!